WAZZUP?! Dance Studio

Serdecznie witamy na stronie jednego z najbardziej roztańczonych miejsc w Poznaniu. WAZZUP?! Dance Studio jest spełnieniem naszego marzenia, którym chcemy się z Tobą podzielić. Pozwól nam wprowadzić się w taneczny świat!

Głównym celem szkoły jest organizowanie zajęć, na których każdy będzie czuł się swobodnie i wzniesie się na szczyt swoich możliwości. Różnorodność stylów, rodzinna atmosfera i indywidualne podejście do ucznia są dla nas bardzo ważne. Jesteśmy jedyną szkołą, która oprócz klasycznych stylów tańca oferuje także zajęcia nietypowe, takie jak high heels, stretching czy akrobatyka taneczna.

Nasi instruktorzy bardzo długo kształtowali swoje umiejętności, uczestnicząc w wielu specjalistycznych warsztatach, zajęciach oraz turniejach, aby móc przekazywać zdobytą wiedzę kursantom. To młodzi, energiczni ludzie, z masą oryginalnych pomysłów, wielką taneczną pasją oraz zapałem do pracy.

Taniec łączy ludzi, stanowi idealną opcję na spędzenie wolnego czasu, rozwija, kształtuje charakter i ciało. Tu nie ma żadnych ograniczeń, zapraszamy wszystkich! Każdy odnajdzie coś dla siebie. Również osoby myślące o przejściu na zawodowstwo otrzymają w naszej szkole możliwość rozwinięcia talentu pod okiem najlepszych instruktorów.

Nie przegap okazji, aby tańczyć razem z nami! Nieważne, czy będzie to chwilowa przygoda, czy sposób na życie – na pewno słowo WAZZUP?! będzie budziło ogrom pozytywnych emocji i pięknych wspomnień!
Zapraszamy!

Czego możesz się z nami nauczyć?

Poznaj nasze zajęcia

dancehall

Dancehall

Dancehall to taniec pochodzący z Jamajki. Jego twórcą był Gerald Levy – znany jako Mr. Wacky oraz Bogle. Jego nietypowe, płynne ruchy do muzyki dancehall (wywodzącej się z reggae) zawojowały świat, a sam Bogle stał się królem tancerzy dancehallu.
Charakter dancehallu zależy od idei, którą chcemy przekazać oraz od płci tancerza.  Ten styl, to nie tylko szejki, czyli trzęsienie pupą, ale przede wszystkim ogromna liczba kroków, które każdy szanujący się tancerz dancehallu powinien znać.
Poza nauką kroków i ich nazw oraz choreografii do energetycznej muzyki jamajskich wykonawców, zajęcia te rzeźbią i wzmacniającą mięśnie poszczególnych partii ciała, rozwijają siłę, gibkość, uczą poczucia rytmu, ‘feelingu’ jamajskiego, płynności ruchów, świadomej pracy z ciałem i umysłem, a także  zapewniają intensywny stretching. Dynamiczne i żywiołowe tempo zajęć pozwoli oderwać się nieco od rzeczywistości – w końcu w ten sam sposób, czyli poprzez taniec, radzą sobie z codziennymi problemami rodowici Jamajczycy.

Dancehall Dzieci Poznań

Dancehall dzieci

Zajęcia stworzone specjalnie dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Będziemy na nich poznawać przede wszystkim kroki dancehallowe, ale również ruchy i tricki, które można wykorzystywać w każdym tańcu. Zajęcia te pozwolą rozwinąć u dzieci koordynację ruchową, poprawią zwinność, siłę i koncentrację. Pod naszym okiem dzieci ukształtują swoją taneczną osobowość.

high

High Heels

High heels to taniec na wysokim obcasie, wykorzystujący różne techniki takie jak sexy dance, dancehall i waacking. Zajęcia te są dedykowane dla kobiet, które pragną poruszać się zmysłowo i z gracją. Zwiększają świadomość własnego ciała, poprawiają sylwetkę, rozwijają kondycję ruchową, a co najważniejsze – uczą chodzenia oraz tańczenia na obcasach. Na naszych zajęciach wzmocnisz mięśnie brzucha i pleców oraz ukształtujesz pośladki i łydki. Dzięki nowym umiejętnościom poczujesz się niesamowicie kobieco i seksownie. W choreografię wplatane są zmysłowe, kocie ruchy, dlatego też na naszym kursie poczujesz się jak prawdziwa tancerka w teledysku Beyonce.

Stretching Poznań

Stretching

To stopniowe rozciąganie mięśni, mające na celu m.in. polepszenie elastyczności ciała oraz zwiększenie zakresu ruchu w stawach. Ćwiczenia rozciągające wzmacniają ścięgna, zwiększają poziom ukrwienia, a co za tym idzie dotlenienia mięśni, przez co pracują one efektywniej, chroniąc przed urazami. Stretching jest najlepszym z dotychczasowych poznanych sposobów na uelastycznienie mięśni i zwiększenie ruchomości stawów. Może być doskonałym dopełnieniem zajęć tanecznych.
Uczestniczenie w tych zajęciach daje nam:
– rozluźnienie i uelastycznienie wszystkich mięśni = brak napięć,
– rozciągniecie mięśni = powiększenie zakresu ruchu w stawach,
– wzmocnienie ścięgien,
– polepszenie ukrwienia mięśni = szybsza regeneracja.

Akrobatyka Poznań

Videoclip Dance

jest połączeniem różnych form tanecznych, takich jak hip-hop, dancehall, krump, sexy dance, funky i wiele innych. Zawiera w sobie wszystko to, co podziwiamy oglądając teledyski, czy koncerty największych gwiazd muzyki. Videoclip Dance to zajęcia dla wszystkich tych, którzy cenią sobie wszechstronność i nie boją się nowatorskich połączeń.

twerk

Twerk

Twerk to styl tańca skupiony na specyficznej pracy bioder i pośladków. Jako pierwszy zaczął używać tego słowa artysta Shawn Hatfield słowa w 1990 roku, na długo zanim to słowo zaczęło oznaczać „potrząsanie pupą”. Twerk traktowany jest również jako hip hop’owy ruch taneczny dla kobiet.
Polecamy go osobom na każdym poziomie zaawansowania w tańcu. Twerk to także idealny dodatek dla osób uczących się dancehall’u. Na zajęciach poznajemy tajniki poruszania biodrami, uczymy się izolacji. Bazą są ćwiczenia wzmacniające mięśnie nóg i pośladków. Dzięki nim będziesz nie tylko zawadiacko poruszać swoimi krągłościami, ale także wyrzeźbisz sylwetkę. Wszystkie nabyte umiejętności będziemy łączyć w oryginalne choreografie.

 

11692639_737149013060587_5707431452573527849_n

 Hip Hop

Hip-Hop jako taniec narodził się w latach 80-tych, ale jako kultura jego istnienie sięga wczesnych lat 70-tych. Taniec hip hop narodził się w mieście Nowy York w czasach kiedy „Beat Street Era” (czyli czas świetności bboyingu) chyliła się ku końcowi. W klubach jednym z dominujących nurtów muzycznych stał się właśnie hip hop i to do jego brzmień poruszała się społeczność afroamerykańska i latynoska. Z czasem ruchy z imprez zyskiwały swoje nazwy, zwiększała się ich liczba, nastąpiła zatem swoista kodyfikacja ruchów oraz określenie nazwy stylu jako hip hop – z racji muzyki, do której był on wykonywany. Podstawą w hip hopie jest bounce, czyli feeling charakterystyczny dla tego tańca, polegający na odwzorowaniu podstawowego beatu poprzez cykliczna pracę ciała. Hip Hop pomimo dużej ilości nazwanych ruchów, jest przede wszystkim tańcem improwizacji, nie stanowi też zamkniętej struktury, ciągle czerpiąc inspirację z innych stylów tanecznych, takich choćby jak pop ping.

voguing

Voguing

Voguing narodził się w latach 70-tych i wywodzi się z Nowego Jorku, a konkretnie z wyspy Rikers Island, gdzie znajduje się słynne więzienie. To tam homoseksualni więźniowie, inspirując się magazynami modowymi toczyli między sobą bitwy na „pozy” (ang. „poses”). Będąc już na wolności przenieśli swój styl na undergroundową scenę Harlemu. Na początku tańczony przez czarnoskórą i latynoską, homoseksualną część społeczeństwa. Później przyciągnął swoją odmiennością również heteroseksualną część. Vogueing czerpie inspiracje ze świata mody, sztuk walki, gimnastyki, baletu oraz egipskich hieroglifów. Charakteryzują go specyficzne ruchy rąk i dłoni, tworzące linearne figury oraz symetryczne kształty. Jest to taniec freestyleowy. Jednak to nie technika jest najważniejsza, lecz pewność siebie i ukazanie swojej osobowości.

 

Street Dance Dzieci Poznań

Street Dance Dzieci

Street Dance to forma tańców ulicznych, zawiera elementy takich technik jak Hip Hop, New Style, Funky, Jazz, House. Styl ten wyrabia w dziecku koordynację wzrokowo ruchową, uczy zwinności, szybkości i świadomości swojego ciała. Zajęcia polegają na łączeniu nowo poznanych sekwencji ruchów z rozgrzewką, rozciąganiem, ćwiczeniami korygującymi postawę oraz nauką improwizacji tanecznej.

Zumba Fitness Poznań

Zumba Fitness

Zumba to zainspirowana latynoskimi rytmami fuzja tańca i aerobiku. Zumba jest bardzo innowacyjnym systemem fitness, który poprzez świetną zabawę kształtuje naszą sylwetkę, dba o kondycję, a przede wszystkim napawa optymizmem i wprawia w świetne samopoczucie, które zostaje na długo, długo po zajęciach. Proste kroki taneczne, świetne kombinacje ruchów i motywująca muzyka tworzą atmosferę energetycznej imprezy, totalnie porywając nas do zabawy. Wśród dynamicznych rytmów prezentowanych na zajęciach znajdują się: merengue, cumbia, salsa, reggeaton, taniec brzucha, dancehall czy chacha. Wysiłek w czasie tego tańca jest praktycznie nieodczuwalny, ponieważ ćwiczący skupiają się wyłącznie na dobrej zabawie, a nie na rzetelnym wykonywaniu ruchów. To właśnie luźna oraz przyjemna atmosfera podczas zajęć zumby dodaje odwagi osobom, które dopiero dołączają do grupy. Z tego właśnie powodu na zajęcia Zumba Fitness może się zapisać dosłownie każdy.