Dancehall początkujący w środy o 18:30 – nowa grupa!

sobota, 8 Listopad, 2014
Dancehall początkujący w środy o 18:30 – nowa grupa!

Zapraszamy serdecznie do nowej grupy początkującej DANCEHALL w naszym studio :)

Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu, w każdą środę w godz. 18:30 – 19:30.
Prowadzić będzie instruktorka i wielka pasjonatka dancehallu Karolina Lola Martyniuk.
Miejsce: Wazzup?! Dance Studio, ul. Przemysłowa 45
Koszt zajęć: 60zł/miesiąc (4 zajęcia) lub karnet OK System

Zapisy: zapisy@wazzupstudio.pl lub telefonicznie/sms 881 611 842


Co to jest DANCEHALL?
Dancehall to taniec pochodzący z Jamajki. Jego twórcą był Gerald Levy – znany jako Mr. Wacky oraz Bogle. Jego nietypowe, płynne ruchy do muzyki dancehall (wywodzącej się z reggae) zawojowały świat, a sam Bogle stał się królem tancerzy dancehallu.
Charakter dancehallu zależy od idei, którą chcemy przekazać oraz od płci tancerza. Ten styl, to nie tylko szejki, czyli trzęsienie pupą, ale przede wszystkim ogromna liczba kroków, które każdy szanujący się tancerz dancehallu powinien znać.
Poza nauką kroków i ich nazw oraz choreografii do energetycznej muzyki jamajskich wykonawców, zajęcia te rzeźbią i wzmacniającą mięśnie poszczególnych partii ciała, rozwijają siłę, gibkość, uczą poczucia rytmu, ‘feelingu’ jamajskiego, płynności ruchów, świadomej pracy z ciałem i umysłem, a także zapewniają intensywny stretching. Dynamiczne i żywiołowe tempo zajęć pozwoli oderwać się nieco od rzeczywistości – w końcu w ten sam sposób, czyli poprzez taniec, radzą sobie z codziennymi problemami rodowici Jamajczycy.

facebooktwittergoogle_pluspinterest